Інститут оздоровлення і відродження народів України
Благодійний фонд "Небодарний цілитель"
Інститут молекулярної біології і генетики Національної Академії Наук України
ukr
rus eng

ДЕНДРОПАРК "ПЕРЕМОГА"
с. Ходаки, Коростенський район, Житомирська обл.


ПЕРЕЛІК РОЗДІЛІВ СТОРІНКИ

Відео про дендропарк "Перемога"

Фото-звіт про святкування 35-річчя дендропарку "Перемога"

Читати буклет, присвячений 35-річчю дендропарку "Перемога"

Бджільництво в дендропарку і "Килим пасічника"

Квіти дендропарку "Перемога"

Інформація в пресі про дендропарк "Перемога"


Історія створення дендропарку

Наприкінці XX століття українська нація раптово нагадала світові про своє відродження і необхідність надання їй почесного місця у відродженні духовності свого народу і світової цивілізації. На 2-му соборі "Української духовної республіки" (УДР) група ентузіастів: Анатолій Потопальський, подружжя Василь і Антоніна Литвини, українознавець Тетяна Пошивайло, фармацевт Володимир Спасьонов, автори числених відомих українських пісень, поети Василь Юхимович та Микола Сингаївський вирішили кожну знамену дату або багатолюдні збори патріотів відзначати посадкою дерев – символів України (дуб, тополя, калина, верба).

Тому під час проведення 2-го собору "УДР" на пароплаві "Академік Глушков" розпочали цю акцію з посадки саджанців нового сорту калини "Українська солодка", одержаної А.І. Потопальським і старшим науковим співробітником Центрального ботанічного саду НАНУ І.Р. Кисілевським.

На зупинках пароплаву у древньому селищі Трахтемирів був посаджений перший кущ на території напівзруйнованого занехаяного нащадками козацького цвинтарю. Другий кущ висадили біля музею Т. Шевченко неподалік від його могили в Каневі. Третій кущ - на кінцевій зупинці: на славетній Хортиці, місця козацької слави. Тут же відбулися основні заходи собору по духовному відродженню української нації. Планувалося створення: газети, як цілеспрямованого друкованого органу, телеканалу, телестудії та заснування нових дендропарків за зразком вже існуючих в Умані, Білій Церкві, Тростянці, Батурині, залучаючи до цієї справи молодь. Всі заходи супроводжувалися багатолюдними зборами місцевого населення і концертом вже знаменитого на той час, але не визнаного державою, бандуриста і поета Василя Литвина, палкими виступами поетів Василя Юхимовича, Миколи Сингаївського і Антоніни Литвин (дружини бандуриста Василя Литвина).

У 1979 році на 40 га неугідь с. Ходаки, Коростенського району, Житомирської області А.І. Потопальським при сприянні Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) НАН України, місцевого колгоспу «Світанок» і Ходаківської сільради закладено унікальний дендропарк "Перемога".

На протязі кількох років до складу наукового колективу автора були зараховані місцеві жителі і товариші його дитинства Василь Ходаківський, Надія Струпинська, О.С. Сарнавський, які забезпечували посадки і догляд за рослинами. Постійно допомагала в догляді за дендропарком родина співавторів його засновника з селекційної роботи і нових сортів рослин нині покійні М.П. і М.С. Литовченки, син яких Валерій тривалий час працював тут штатним садівником за рахунок благодійного фонду А.І. Потопальського «Небодарний цілитель». В парку зараз налічується понад 350 видів місцевих рослин і унікальних рослин з усіх континентів Планети.

Перейти до Переліку розділів сторінкиПерелік відео про дендропарк "Перемога":

Деякі факти з історії створення Дендропарку "Перемога"

35-річчя святкування в Ходаківському дендропарку «Перемога»

Коростень ТВ_23-10-14_Дендропарк в с. Ходаки

40 років дендропарку "Перемога"

Співали солов'ї (дендропарк "Перемога")

Розвиток бджільництва в дендропарку "Перемога"Фото-звіт про святкування
35-річчя дендропарку "ПЕРЕМОГА"
18 жовтня 2014 р.Буклет присвячений 35-річчю дендропарку "Перемога"
Читати буклет в форматі PDF


Перейти до Переліку розділів сторінкиОЗДОРОВИМО БДЖІЛ – БУДЕМО ЗДОРОВІ САМІ І ЗБЕРЕЖЕМО ДОВКІЛЛЯ

Цикл саттей А.І. Потопальського в журналі "Пасіка"
Журнал "Пасіка" N 8 (340), 2021. -C.6-16

ОЗДОРОВИМО БДЖІЛ – БУДЕМО ЗДОРОВІ САМІ І ЗБЕРЕЖЕМО ДОВКІЛЛЯ


Текст статті
Журнал "Пасіка" N 9 (341), 2021. -C.22-27

"КИЛИМ ПАСІЧНИКА"
З ЦІЛЮЩИХ МЕДОНОСНИХ РОСЛИН


Текст статті
Журнал "Пасіка" N 10 (342), 2021. -C.24-30

"КИЛИМ ПАСІЧНИКА"
З ЦІЛЮЩИХ МЕДОНОСНИХ РОСЛИН

(продовження)

Текст статті
Журнал "Пасіка" N 11 (343), 2021. -C.27-29

КАВБУЗ І КАВБУДЕК -
ЦІННІ ВИСОКОВРОЖАЙНІ КУЛЬТУРИ


Текст статтіКвіти дендропарку "ПЕРЕМОГА"

Дивитись на YOUTUBE:
Квіти дендропарку д-ра А.Потопальського "Перемога"

ЕХIНАЦЕЯ ПУРПУРОВА
ПОЛІСЬКА КРАСУНЯ

Читати в форматі PDFГОЛОВАТЕНЬ КУЛЯСТЕ ДИВО

Читати в форматі PDFГУМІ

Читати в форматі PDFЛЕВЗЕЯ СОФЛОРОВИДНА

Читати в форматі PDFПерейти до Переліку розділів сторінкиІнформація в пресі про Дендропарк "ПЕРЕМОГА"Євген Колодійчук
"ХОДАКІВСЬКИЙ ДЕНДРОПАРК АБО ПЕРЛИНА В НЕЗАВЕРШЕНІЙ ОПРАВІ"


Ходаківський дендропарк… Чули про такий? Мабуть, що ні. Принаймні більшість із наших читачів. Ну, то про місто Коростень чули, звичайно. Багато хто там навіть побував, хоча б проїздом. Бо то – крупна залізнична станція.

Так от, недалеко від того чималенького і досить відомого райцентру, приблизно так кілометрів за п’ятнадцять, лежить мальовниче, середніх розмірів село з такою цікавою, типово українською назвою – Ходаки. А в цьому селі з недавніх пір – оце чверть століття йому виповнилося – існує унікальний на всю Україну, хоча й невеличкий порівняно, до сорока гектарів площею, дендропарк. В чому його унікальність – про це далі, поки що тримаємо інтригу… Читати даліБерегиня Дендропарку Марія Потопальська

Газета «Здоров’я. Події. Час», додаток «Лектравы»
№ 51 від 28.12.2005 р.ПРОФЕССОР АНАТОЛИЙ ПОТОПАЛЬСКИЙ, РАЗРАБОТАВШИЙ ПРОТИВОРАКОВЫЙ ПРЕПАРАТ:

“МЕНЯ ЗОВУТ ЗА ГРАНИЦУ, НО Я ЛЮБЛЮ УКРАИНУ. КОМПЛЕКС ФИТОЧАЕВ, ВЫПУСКАЕМЫХ ЗАВОДОМ “ЛЕКТРАВЫ” – ЭТО ОДИН ИЗ РЕЗУЛЬТАТОВ МОЕЙ РАБОТЫ НА РОДИНЕ”Автора противоракового препарата "Амитозин" Анатолия Потопальского и его коллег, принимавших участие в разработках, в прошлом году мировое научное сообщество выдвигало на соискание Нобелевской премии в области медицинской химии. Это говорит о признании украинской науки. Если раньше знаменитостями планетарного масштаба считались только наши спортсмены - Яна Клочкова, братья Кличко, Вирастюк, то теперь в самую пору нам гордиться и отечественными учеными.

Текст статті

Перейти до Переліку розділів сторінки    Copyright © 2021  All Rights Reserved