КВАГIСТА
молекулярний гiбрид квасолi i капусти
Рослина одержана оригiнальним методом цiлеспрямованої безвекторної передачi спадкової iнформацiї. Вона має спiльнi властивостi батькiвських рослин (квасолi i капусти): висоту до 2-3 м, гнучкiсть стебла та значний вмiст бiлку i нектару - вiд квасолi, а морозостiйкiсть (переносить 5-7 град. морозу), дворiчнiсть, зовнiшнiй вигляд листя i квi- тiв, високi кормовi i харчовi якостi - вiд капусти.
Власнi особливостi: невибаглива до грунтiв i клiматичних зон, росте i плодоносить вiд Пiвдня України до Пiвночi Росiї. Стебло м'ясисте, пiзнiше дерев'янисте, має форму бамбука, стiйке до вiтролому та хвороб i шкiдникiв. За кiлькiстю рослинної маси в перший рiк вегетацiї перевищує кормовi та харчовi сорти капусти в 1,5 - 2,5 рази.
Квагiста регулює травлення i корисна при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, виведеннi токсичних речовин i радiонуклiдiв, при атеросклерозi i зхворюваннях щитовидної залози.
Квагiста цiнна кормова i дiєтична рослина. Молоде листя використовують для салатiв i голубцiв. Для худоби використовується надземна частина першого року вегетацiї.
Агротехнiка вирощування. Квагiста повнiстю вiдповiдає вимогам агротехнiки капусти.
Для одержання насiння використовується аналогiчний для капусти спосiб вирощування. З цiєю метою можна використовувати цiлу рослину з коренем та стеблом або її окремi фрагменти: частину стебла довжиною 30-50 см з кореневою системою та укорiненi в грунтi частини стебла такої ж довжини. Посадковий матерiал зберiгається в буртах. Для боротьби з гризунами обкладають полином та пижмою Рослина корисна для спiльного вирощування з iншими цiнними рослинами, що вимагають затiнення. Зокрема, вона незамiнна при вирощуваннi лаконосу (фiтолаки) нашої селекцiї сорту "Полiське гроно" в перший рiк вегетацiї.
Пасiчники при вирощуваннi квагiсти на насiння висаджують її на другий рiк вегетацiї бiля пасiки як гарний i декоративний медонос.
|