ОЗИМИЙ МОЛЕКУЛЯРНИЙ ГІБРИД ПШЕНИЦІ ТА ЖИТА "ПАШНИЦЯ"
Високобiлковий молекулярний озимий гiбрид пшеницi та жита сорту "Пашниця" створений Iнститутом оздоровлення i вiдродження народiв України та Інститутом молекулярної біології і генетики НАНУ методом обробки пшеницi лiнiї "Ассоцiативна остиста" модифiкованими екзогенними нуклеїновими кислотами тетраплоїдного жита сорту "Древлянське" з наступним покращуючим добором рослин на збiднених азотом грунтах.
Основне призначення сорту - використання зерна для продовольчих потреб, а зеленої маси i соломи - для кормових цiлей.
Вегетацiйний перiод сорту "Пашниця" в умовах Київської, Житомирської i Миколаївської областей 308-320 днiв. Форма куща в перiод кущення - напiврозпростерта. Листя широке,темнозелене. Сорт середньорослий. Довжина стебла в залежностi вiд умов вирощування вiд 120 до 150 см. Стебло масивне, мiцне, стiйке до полягання. Колос призматичний, масивний, довжиною 12-18 см, свiтложовтого кольору. Остлоки притиснутi, довжиною 5-6 см, розмiщенi у верхнiй частинi колосу, жовтого кольору. Зерно овальне, сiро-жовте, матове з домiшками зерна скловидного.
Основна бiологiчна особливiсть сорту "Пашниця", що вiдрiзняє його вiд iнших сортiв, наявнiсть на нижньому кiнцi зерновки волоскiв у виглядi "хохолка".
Маса 1000 зерен становить 35-40 г.
Сорт вiдзначається пiдвищеною стiйкiстю до хвороб, засухо- та морозостiйкiстю в порiвняннi з звичайними сортами озимої пшеницi. Має значну стiйкiсть до осипання.
Вмiст бiлку в зернi високий - 18-20%. Сорт високоврожайний.
В умовах опiдзолених пiсчаних грунтiв врожайнiсть зерна складає 45-60 ц/га, а зеленої маси 700 ц/га
Особливостi технологiї вирощування. Строки посiву сорту "Пашниця" на зерно спiвпадають зi строками посiву озимої пшеницi у вiдповiдних районах. Норма висiву на збiднених грунтах 5,0 - 5,5 млн. шт. зерен (150-160 кг) на гектар. При завищених нормах висiву здатний до бiльш раннього i сильного полягання рослин та зменшення врожайностi. Добре реагує на внесення калiйних та фосфорних добрив. Придатний для вирощування по iнтенсивнiй технологiї. Можливий посiв на засолених грунтах. Потребує роздiльного способу збирання врожаю.
|