Інститут оздоровлення і відродження народів України
Благодійний фонд "Небодарний цілитель"
Інститут молекулярної біології і генетики Національної Академії Наук України
ukr
rus eng

ЦЕНТР ДУХОВНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ
ЛЮДИНИ І ДОВКІЛЛЯВ Національному університеті біоресурсів і природокористування (НУБіП) України створено
Центр духовного відродження та оздоровлення людини і довкілля

15 лютого в університеті відбулася непересічна подія: поєдналися зусилля науковців, громадськості і лікарів – наказом ректора №102 від 15.03.2017 створений Центр духовного відродження та оздоровлення людини і довкілля. Ініціаторми створення Центру були установи: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Національний університет біоресурсів і природокористування, Громадська Рада освітян і науковців України, Інститут оздоровлення і відродження народів України. Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», програми розвитку «Голосіївська ініціатива – 2020», яка передбачає проведення активної міжнародної діяльності, співпраці з вітчизняними науковими і освітніми установами, новостворена структура буде опікуватися духовним і молекулярно-генетичним оздоровленням людини і довкілля.

Перспективи діяльності, а також результати вже проведених досліджень були презентовані на нараді за участі ректора, професора, доктора педагогічних наук, академіка Академії освіти Станіслава Ніколаєнка, який відзначив необхідність більш глибокого наукового пошуку в питаннях як виховання, так і фізичного оздоровлення.

Очолив Центр лікар-новатор і науковець, кандидат медичних наук, доцент, професор Європейської академії проблем людини, Заслужений винахідник України, зав. лабораторії ІМБіГ НАН України, директор Інституту оздоровлення і відродження народів України та благодійного фонду «Небодарний цілитель» Анатолій Іванович Потопальський, його заступниками стали професор кафедри ентомології імені професора М.П.Дядечка Валентин Дрозда, професор кафедри анатомії та гістології тварин імені академіка В.Г.Касьяненка Станіслав Рудик, декан гуманітрано-педагогічного факультету Василь Шинкарук. До Координаційної ради увійшли також завідувач кафедри педагогіки Руслан Сопівник та професор Любов Канішевська, професор кафедри соціальної роботи і психології Анжеліка Шамне, завідувач кафедри соціальної педагогіки та інформаційних технологій в освіті Леся Вікторова, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко, завідувач Оздоровчим центром В’ячеслав Крупка.

На гуманітарно-педагогічному факультеті також відбулася виставка-презентація препаратів та рослин, які були винайдені під керівництвом професора Анатолія Потопальського, для членів вченої ради факультету. Вони в свою чергу представили свої можливості до співпраці.

Перехід на сайт НУБіП

Наказ НУБіП від 15.03.2017
15 лютого 2017 була підписана Угода про науково-виробниче і освітнє співробітництво в плані духовного і молекулярно-генетичного оздоровлення людини і збереження довкілля між Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Інститутом оздоровлення і відродження народів України, Громадською Радою освітян і науковців України


Читати Угоду з додатками


Нагородження А.І. Потопальського медаллю «Науковий прогрес» 1 ступеня
представниками Міжнародної академії наук і вищої освіти (м. Лондон)

У День знань 1 вересня 2018 р. в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася презентація унікального видання «Слава університету – його випускники», присвячена видатним постатям, які закінчили цей славетний університет. Ознайомитись з інформацією про цей захід можна на сторінці НІБіП https://nubip.edu.ua/node/49740

Визначною подією заходу було також вшанування керівника Центру духовного відродження та оздоровлення людини і довкілля на базі НУБіП А.І. Потопальського делегацією Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО) з м. Лондона, Великобританія. На заході були присутні Віце-президент з наукових програм, інновацій та міжнародного співробітництва МАНВО - Житнігор Борис Семенович та директор міжнародних проектів MISAP (мобільний міжнародний науково-аналітичний проект) і OISAP (оперативний міжнародний науково-аналітичний проект) МАНВО – Медведєва Вероніка Володимирівна.

Б.С. Житнігор повідомив присутнім рішення Наукової ради МАНВО про нагородження А.І. Потопальського медаллю «Науковий прогрес» 1 ступеня за значні заслуги у розвитку експериментальних напрямків та інноваційних методів досліджень в області генетики та молекулярної біології, за розробки інноваційних методів використання натуральних рослинних компонентів для лікування захворювань складного патогенезу.

Зал відзначив бурхливими оплесками промову Б.С. Житнігора і вручення медалі славетному українському вченому.

Прийшли поздоровити А.І. Потопальського також Голова Всеукраїнської Громадської організації «Поступ жінок-мироносиць» Зоя Ружин разом з ансамблем жінок-мироносиць "ЗОЛОТЕ ЗЕРНО" . Вони вшанували його колоссям пшениці та піснею, а потім заспівали всім присутнім «Многії і благії літа»


Промова Б.С. Житнігора

Вручення медалі А.І. Потопальському

В.В. Медведєва, Б.С. Житнігор, А.І. Потопальський

З.В. Ружин звертається до ректора НУБіП
С.М. Ніколаєнка

З.В. Ружин та жінки ансамблю "ЗОЛОТЕ ЗЕРНО"
вітають А.І. Потопальського

Ансамбль жінок-мироносиць "ЗОЛОТЕ ЗЕРНО"
співають всім «Многії і благії літа»


ПИТАННЯ ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ – ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

25.05.2017 р. в НУБіП пройшов тематичний семінар

«РОЗВИТОК ВИЩИХ ДУХОВНИХ ПОТРЕБ ОСОБИСТОСТІ В КОНТЕКСТІ
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ»

25 травня на гуманітарно-педагогічному факультеті відбувся унікальний Міжнародний науково-практичний семінар «Розвиток вищих духовних потреб особистості в контексті формування здорового способу життя». Тож і не дивно, що його тематика зацікавила учасників з інших країн. І зібралися тут, аби обговорити надважливе питання збереження здорової нації, науковці і практики, молоді і досвідчені. Так що вийшов такий собі симбіоз молодечого запалу і перевіреного часом досвіду. Особливістю цього значущого симпозіуму стало те, що про питання здорового способу життя говорили з різних позицій. Мова йшла і про фізичну, і психічну, і соціальну, і духовну його складові. А ще присутні мали змогу отримати конкретні інструменти для збереження або ж відновлення здоров’я. Цій події передувало створення на базі університету Центру духовного відродження та оздоровлення людини і довкілля, головою якого став відомий лікар-новатор і науковець, професор Анатолій Потопальський.

Привітав учасників із початком роботи семінару ректор університету Станіслав Ніколаєнко, який, як зазначив декан гуманітарно-педагогічного факультету Василь Шинкарук, неодноразово з різних поважних трибун піднімав проблему здоров’я нації. На переконання Станіслава Миколайовича, це питання є питанням національної безпеки, яке має вирішуватися системно, тобто на рівні родини, школи, вишу і держави. І в цьому матеріальне становище відіграє важливу роль, але коли людина бідна духовно і морально – це справжня біда. Станіслав Ніколаєнко звернувся до корифеїв педагогічної науки, які як один стверджували: без моральності і духовності не буде здоров’я. А ще подякував професору Потопальському і його команді за надану можливість поширювати їхні знання і запевнив, що в НУБіП є кому це робити.

Співголова центру – начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко – звернув увагу на складові довголіття. Серед них – здоровий сон, раціональне харчування, умови довкілля, активність скелетної мускулатури, сімейні традиції, міцна родина, відсутність шкідливих звичок. А ще доповідач звернувся до піраміди потреб Маслоу, ієрархія яких дискутується і нині, які ж потреби передусім треба задовільняти, та до статистики, яка показує, що Україна дуже далеко від першої десятки найщасливіших країн. У відповідному рейтингу ми поки що лише на 132-му місці. Потім Володимир Отченашко коротко розповів присутнім про здобутки вчених університету в оздоровленні довкілля і людини. Мова йшла про дослідження якості і безпеки води, продуктів харчування, ведення аграрного виробництва у випадку ядерних та радіаційних аварій, вирощування культур для виробництва органічної продукції, формування духовних цінностей.

Професор Анатолій Потопальський розпочав свою доповідь із сумної статистики. Так, кілька днів тому ООН проінформувала, що Україна знаходиться на першому місці за показником смертності. На жаль, лідерство тримаємо і по інших показниках, таких як туберкульоз (ми єдині в Європі, хто має епідемію цієї соціальної хвороби), на додачу ще й шалені цифри по кількості хворих на СНІД і гепатит. До цього часу, за словами вченого, не налагоджена система діагностики крові, зокрема, донорської. Але якщо мобілізуємо увесь свій потенціал, то перспективи таки є. Анатолій Потопальський окремо зупинився на боротьбі з онкологічними захворюваннями. І розповісти йому було що, адже учений є автором першого протипухлинного препарату амітозин, який припиняє поділ ракових клітин. Однак від часу його винайдення, а це ось уже шістдесят років, препарат, який рятує життя безнадійних хворих, так і не зареєстровано офіційно, не впроваджено у широке виробництво.

Та не тільки про це йшлося. На превеликий жаль, усе суспільство вражено раковою пухлиною: байдужістю, продажністю і хабарництвом. Відтак знищено духовність. Анатолій Потопальський презентував також нові форми і сорти рослин, одержані за допомогою модифікованих нуклеїнових кислот, знаменитий гібрид кавбуз – найбільшу корисну ягоду, авторські фітопрепарати. А наостанок він закликав бажаючих присвятити своє життя науці, розпочинати нею займатися ще зі студентських лав.

Про вклад Анатолія Потопальського говорила його колишня студентка, а нині письменниця Антоніна Листопад. А її авторська поезія на патріотичну тематику не залишила байдужим жодного присутнього у залі.

Однодумці вченого – директор дендропарку доктора А.І. Потопальського «Перемога» Людмила Дідківська та старший викладач відділу підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців органів прокуратури Національної академії прокуратури України Людмила Радухівська – розповіли відповідно про унікальність дендропарку та значення і роль громадського руху в оздоровленні людини і довкілля.

Президент Української Академії Інтегративної Медицини Розалія Кобилянська зауважила на такому моменті: сучасна медицина повинна змістити свої акценти на збереження здоров’я, а не на лікування хвороб. Це можливо за умови отримання інформації про функціональний стан людського організму. Саме з такою ціллю розроблено український діагностичний прилад, можливості якого і представила доповідачка. До того ж презентована нею методика уможливлює визначення наслідків упливу різних факторів на людський організм. На завершення Розалія Кобилянська зазначила, що бути здоровими – це красиво, престижно та економічно вигідно. І даруючи життя, Господь наділив нас найбільшою цінністю – здоров’ям, але відповідальність за нього поклав на нас.

Однак лікуватися від хвороб потрібно не лише ліками, підкреслила завідувач кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Галина Шевченко. До речі, дослідження стверджують, що тільки на чверть здоров’я залежить від рівня розвитку медицини. То що ж потрібно для того, аби почуватися здоровим? На думку доповідачки, – уникати заздрощів, озлоблення, роздратування, і навпаки – розвивати духовну рівновагу. Ще давньогрецькі мислителі стверджували, що не можна лікувати тіло, не лікуючи душі. Бо хвороби – це втілені у реальність деструктивні думки. Хворі люди створені хворою цивілізацією і хворі роблять свою цивілізацію ще більш хворою. Теж саме відбувається із здоровими людьми: здорові люди будують здорову цивілізацію. Галина Павлівна подякувала ректорові Станіславу Ніколаєнку та декану Василю Шинкаруку за те, що повертають науку до людини.

Ознайомив слухачів з оздоровчими властивостями позитивно зарядженої, структурованої води доктор філософії Юрій Марцінишин.

Власним досвідом про те, як треба працювати над собою, поділився завідувач Оздоровчого центру НУБіП України Вячеслав Крупка. Звісно, результат буде за умови наполегливої і щоденної праці. Та це того вартує. Також доповідач представив гостям очолюваний ним центр і його роль у профілактиці та оздоровленні людини.

А завідувач кафедри ботаніки Борис Якубенко презентував підручник «Лікарські рослини: технологія вирощування та використання».

Під оплески аудиторії декан Василь Шинкарук вручив подяки доповідачам семінару.

Після невеликої перерви усі охочі змогли взяти участь у психологічних тренінгах.

Ольга Наконечна Інформація та фото на сайті НУБіП

Матеріали семінару в форматі PDF


    Copyright © 2017  All Rights Reserved